TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Få full tilgang LB+ Total 1 uke - Stoppes automatisk!

Fullpakket trådløs multiromshøyttaler

Av / 07.01.16 - 09:43
Fullpakket trådløs multiromshøyttaler

Små trådløse høyttalere har sine hørbare begrensninger. Men de er praktiske og mange av dem kan kobles sammen slik at man man spille i flere rom. Så kalt multirom.

Naim Mu-so Qb er en slik en, men her har vi grunn til å håpe på bedre ytelse enn vanlig fra små trådløse høyttalere. Den er nemlig bygget på den større Mu-so, bare pakket inn i en mer kompakt kubisk form.

Les testen av Naim Mu-so her.

(Foto: Produsenten)
(Foto: Produsenten)

Naim har lagt inn til sammen 300 watt med forsterkereffekt. Fordelt på 50 watt til mellomtonene og diskantene, som er krysskonfigurert for bedre stereoperspektiv. Som man kan se av bildet over.

100 watt driver basselementet foran, og på sidene sitter hver sin passive radiator som skal gi kuben skikkelig potent Naim-bass.

Annonse

Siden det er en multiromshøyttaler, kan den kobles sammen trådløst med opp til fem Mu-so Qb-høyttalere, eller Naims klassiske nettverksprodukter som Uniti og ND.

Den har også TIDAL-strømming integrert – og Spotify Connect. Den støtter opp til 24-bits musikkfiler og har Bluetooth, Airplay og internettradio integrert og kan kobles til eksterne lydkilder via optisk digital eller analog inn, og minnepenn.

Den kan styres fra moobilen av Naims egen app og grillen kan leveres i fargene rødt, blått eller oransje.

Mu-so Qb måler bare 210 x 218 x 212 mm, veier 5,6 kg og er salg i løpet av mars til 8.495 kr.

(Foto: Produsenten)
(Foto: Produsenten)

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Audiovector viser nytt flaggskip

Ekte bokhyllehøyttaler fra Fyne

Mer trøkk enn russebussen – og milevis bedre lyd

Disse to bør naboen passe seg for

Festglade Sony-høyttalere med fet bass

Liten høyttaler med stort forbilde

Sony lanserer nye lydplanker

Klipsch fornyer ikoniske høyttalere

Lydplanker med oppgraderingsmuligheter

Ny System Audio-høyttaler med dypere bass og renere lyd

Samsung-lydplanke kan slutte å fungere: Slik unngår du feilen

Samsung selger flest lydplanker i verden

Lyd & Bilde