TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

B&W MM-1 PC-høyttalere

Nå kan du snart få B&W-høyttalere på skrivebordet. De smekre MM-1 er laget for å stå ved siden av laptopen din, og er basert på B&Ws høyttalerteknologi med Nautilus-røret bak diskantelementet blant annet.

Av / 11.11.09 - 08:58
B&W MM-1 PC-høyttalere

De små høyttalerne er bare 17 cm høye og har likevel innebyggede 18 w digitalforsterkere til hvert element. I hver av høyttalerne sitter det en 3-tommers bass og en 1-tommers diskant. Sistnevnte med det kjente Nautilus-røret på baksiden av aluminiumsmembranen, for å dempe resonanser på baksiden av membranen.
Høyttalerne er beregnet for plassering nær lytteren, og bruker digital signalprosessering (DSP) som automatisk tilpasser klangbalansen til lyttevolumet, slik at man får bass selv når man spiller lavt. Frekvensresponsen er oppgitt til -6dB ved 57Hz og 22kHz.
MM-1 kan også kobles rett til en USB-port med lydutgang, og da tar DSP-kretsen i høyttalerne seg av den digitale signalbehandlingen. Det samme gjelder om man plugger et par hodetelefoner i høyttalerne, da skal DSP-en i høyttalerne gi en hørbar lydforbedring i følge B&W selv.
En liten fjernkontroll følger også med høyttalerne, som ikke blir å finne i butikkene før etter jul.
Hi-Fi Klubben

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

JLab vil bli med deg på fest

Sjekk Wilsons nye Sabrina V

Bærbar høyttaler med rekordlang batteritid

Første lydplanke fra Marshall

V-16 F: Ny versting-subwoofer fra DALI

Tre nye høyttalere i det aller øverste sjiktet

Feirer jubileet med spesialmodell

Dansk high end i nye farger

Vi har hørt TCL og Dolbys nye høyttalere

Første lytting på Audiovectors flaggskip

Hva sa du? Sonos lydplanker får ny funksjon

BBC-klassikere i eksklusiv spesialutgave

Lyd & Bilde