TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Integrert fra Krell

Den integrerte high-end-forsterkeren Krell S-550i har både iPod-dokk og bypass-funksjon for hjemmekino.

Integrert fra Krell

Amerikanere er glade i kraft. Derfor er bilparken stappfull av V8-ere, mens forsterkerne gledelig avgir en langt høyere effekt enn sine europeiske og asiatiske konkurrenter. Den integrerte Krell S-550i er intet unntak, med 275 watt pr. kanal i 8 ohm og en påstått dobling i 4 ohm. Og strømforsyningen er ikke småtteri, med en strømbank på hele 1750 voltampere. Effekttrinnet bruker rene diskrete kretser, for en renest mulig forsterkning.

iPod
Og selv om dette er en riktig high-end-forsterker, skal du vite at produsenten ikke har glemt de som har musikkbiblioteket lagret på sin iPod eller iPhone, og har til dette formålet inkludert en dokk og iPod-funksjonalitet på den medfølgende fjernkontrollen. Dokken er av gammel 30-pins type, og støtter dermed ikke iPhone 5 eller nyeste generasjon iPod Touch. Dette kunne vært løst med en iPhone-kompatibel USB-inngang, som da også ville kunne glede iPad-brukere. Dette er dessverre fraværende, det samme er alle former for digitale innganger. Dette er nemlig en ren analog forsterker. Vi skulle så inderlig ønske oss noen digitale innganger, og gjerne da også innebygd USB-DAC, slik at man kan koble datamaskinen digitalt rett i forsterkeren.

Innganger
Tre ubalanserte og en balansert inngang sitter på baksiden av S-550i, det absolutte minimum av hva man trenger. Vi setter derimot pris på såkalt ”theater throughput”, som gjør at man kan velge at en av inngangene skal forbikobler forforsterkertrinnet, slik at forsterkeren fungerer som effektforsterker sammen med for eksempel en surroundreceiver. En ubalansert forforsterkerutgang er også på plass, som tillater en ekstra effektforsterker for biamping.

En RS-232-inngang er på plass for fjernstyring med datamaskin, og 12 volts triggerkontakter gjør det mulig å sammenkoble forsterkeren med andre produkter som skal fjernstyres.

Krell S-550i har litt knapt med innganger, men har inkludert en fullbalansert XLR-inngang.
Krell S-550i har litt knapt med innganger, men har inkludert en fullbalansert XLR-inngang.

Forforsterkerdelen
Forforsterkerdelen er basert på Krells forforsterker Phantom, uten kondensatorer i signalgangen, diskret balansert krets, og uten negativ feedback.

Annonse

Krell hevder at ”båndbredde og transientrespons i forforsterkerkretsen er tilnærmet upåvirket av voluminnstillingen”.

stylusaudio.se
krellonline.com

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Fet stereo som alternativ til lydplanke?

Ny high-end forforsterker

Mesterklasse fra NAD med neste generasjons forsterkere

Ny serie med high-end forsterkere

Lenco i klassisk stil

Ny integrert retro fra Quad

Lyngdorf først i verden med ny tapsfri strømming

Audio-Technica gjør det igjen

Endelig skjer det noe hos Burmester igjen

Cayin utvider Jazz-serien

Kassettnostalgi på steroider

FiiO slipper prisgunstig musikkstreamer og høyttalere

Lyd & Bilde