TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Black Week tilbud - LB+ Total 70% rabatt
Kjøp

Integrert forsterker til under tusenlappen

Den integrerte Dynavoice D-amp koster 900 kroner og spiller til og med MP3-filer fra minnepinne.

Integrert forsterker til under tusenlappen

Den superbillige Dynavoice D-amp bygger på samme teknikk som den kjente (og enda billigere!) T-amp, med digital, svitsjet forsterkerteknologi. Men den nye D-amp har et betydelig mer påkostet chassis, med et frontpanel i børstet aluminium.

Forsterkeren er oppgitt til å levere 2 x 15 watt i 8 ohm, som er akkurat passe for å drive et par lettdrevne høyttalere høyt nok.

D-amp har én analog inngang, av typen 3,5 mm jack. Her kobler du til din bærbare musikkspiller, datamaskin eller TV (sammen med et par høyttalere vil dette nemlig være en kraftig oppgradering fra TV-lyden). Alternativt kan du bruke USB-inngangen i front til å koble til en minnepinne med musikk. Det er imidlertid ikke nevnt hvorvidt denne kan drive en bærbar harddisk uten egen strømforsyning.

Integrert forsterker til under tusenlappen 1
På baksiden sitter AUX-inngangen, terminaler for ett høyttalerpar, samt en velger for AUX eller USB.

Fjernkontrollen som medfølger kan brukes til å justere lydnivå når forsterkeren er i USB-modus, og den kan også bytte mellom låter. Med analog tilkobling må lydnivå stilles med volumhjulet. Egne potmetre for diskant og bass er også på plass.

Den latterlig lave prisen på 890 kroner (pluss frakt) gjør denne forsterkeren meget interessant for folk som bare skal ha litt lyd i heimen eller på hytta, og som ikke har behov for å drive store, tungdrevne høyttalere. Den vil nok gjøre seg perfekt med et par Dynavoice S-4 eller tilsvarende.

Annonse

I motsetning til T-amp, som nå ikke lenger finnes på markedet, kan ikke Dynavoice D-amp gå på batterier, men bruker den medfølgende 13 volts strømforsyningen (som er nesten like stor som forsterkeren).

surround.no

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

Tilbud - 4 uker 4,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
4 kr/md
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Retro rør-DAC fra FiiO

Første integrerte forsterker fra TAD

Nå er de endelig her

Nye premium pickuper

Streamer-flaggskipet gjør noe helt nytt

Teac dropper DAC-en i ny streamer

Stream S3 er seriøs svensk hi-fi uten en tråd

Nytt flaggskip debuterer

Se hva du gikk glipp av

Platespillerikon får nytt liv

Siste sjanse til å skaffe seg en

McIntosh går på bar

Lyd & Bilde