TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
☀️SOMMERTILBUD☀️ - 6 UKER KUN 6 KR

Galaxy Gear og Note III lanseres neste uke

Samsung klar med smart klokke og "phablet" som kan filme 4K-video til årets IFA-messe.

Av / 27.08.13 - 17:02
Galaxy Gear og Note III lanseres neste uke

Lee Young-hee, en av Samsungs toppsjefer innen mobilvirksomheten, har nylig avslørt overfor The Korea Times at den koreanske elektronikkgiganten er klar til at lansere deres første «smartwatch». Det kommer til at skje på Samsungs «Unpacked» arrangement onsdag 4. september i forbindelse med årets store IFA-messe i Berlin.

Den nye smartklokken får navnet Galaxy Gear,og det kommer vel ikke som noen overraskelse at den bruker Googles Android-operativsystem. Lee Young-Hee forteller at poenget med Galaxy Gear er å «utvide og berike» mobilopplevelsen, og antyder at den er ment som et tilbehør til smartmobilen snarere enn en enhet som kan stå på egne ben.

Galaxy Gear får en 2,5″ skjerm med 320 x 320 pikslers oppløsning, og drives av en dual-core prosessor. Den oppretter kontakt med andre enheter via Bluetooth 4.0, og man får sannsynligvis også adgang til klokken via en dedikert app på smartmobilen.

Flere nyheter
En annen nyhet som ventes den 4. september blir etter alt å dømme den nye Samsung Galaxy Note III, som angivelig vil kunne ta opp video med 4K-oppløsning. Note III vil være basert på en splitter ny 2,3 GHz Snapdragon 800-prosessor, og får hele 3 gigabyte RAM samt en på 5,7″ skjerm.

Lyd & Bilde vil naturligvis være til stede ved Samsung Unpacked 2013 Episode 2 pressekonferansen, som begynner den 4. september klokken 19.

Annonse

Kilde: The Korea Times, TechCrunch

(f. 1973): Sjefredaktør L&B Home. Peter har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2012. Han har vært aktiv som tech-journalist for tallrike medier siden 1998, blant annet som sjefredaktør for gadgetmagasinet GEAR og som journalist for magasinene PC World og Privat Computer. Peter skriver om smartmobiler og andre bærbare enheter samt om teknologisk innovasjon, inkludert 5G, elektrisk mobilitet og smarte hjem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Danmark presser på for omfattende chat-kontroll i EU

Slutten på Google Play Store?

Magnetisk lading uten deksel kommer til Pixel 10

Apple har sluppet iOS 18.6

Kinesiske Alibaba lanserer KI-briller

Qi2 nå med 25 W lading

Nothing klar med rimelig smartklokke med ChatGPT

Google viser Pixel 10 i teaser-video

Snart kan du teste iOS 26

Samsung registrerer varemerket «Galaxy Z TriFold» for sin første smarttelefon med to bretter

Nå vet vi alt om Pixel 10 Pro Fold

Apples brettbare iPhone får Samsung-skjerm

Lyd & Bilde