TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
17. Mai tilbud - 17 uker for 17 kr

Nyhet

Ferdig kalibrert Ultra HD-monitor

Samsung UD9740 er myntet på kreative profesjonelle.

Ferdig kalibrert Ultra HD-monitor

Den 31,5 tommer store dataskjermen Samsung UD9740 har med sine 3,840 x 2,160 piksler en oppløsning tilsvarende fire 1080p HD-skjermer. Den ekstreme oppløsningen kan vise seg svært verdifull for brukere som arbeider med grafikk, design og form, bevegelige bilder eller fotografi.

 

Les også: Dell har verdens skarpeste dataskjerm

 

Fargegjengivelse
Samsung lover dessuten at de med UD970 tar fargegjengivelse til et nytt nivå, med strålende bildeopplevelse i alle deler av den digitale arbeidsprosessen. Monitoren går gjennom en svært nøye kalibrering allerede ved produksjon, og den støtter maskinkalibrering på hele 25 punkter på gråtoneskalaen. Hvilket muliggjør en ekstremt nøytral fargekalibrering, og nøyaktig hvitbalanse. Sammen med støtte for Adobe RGB på 99,5 prosent skal UHD-monitoren gi en ekstremt god bildekvalitet. Dette er selvsagt noe vi vil finne ut av, straks vi får slå kloa i et eksemplar!

Annonse
Skjermen kan også vinkles i portrettmodus.
Skjermen kan også vinkles i portrettmodus.

Synsvinkel
Med en synsvinkel på 178 grader og muligheten til å stille skjermen i fire forskjellige ledd bør det være enkelt å finne en stilling som passer arbeidsoppgaven. Baksiden er også enkel og elegant.

Baksiden er elegant og minimalistisk.
Baksiden er elegant og minimalistisk.

Samsung UD970 er tilgjengelig fra november, og prisen blir heftige 16.900 kroner.

samsung.no

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Annonsørinnhold: Samsung 990 PRO SSD

Hvor mye kraft får du egentlig fra en Samsung 990 PRO SSD?

Les mer

Kunstig intelligens vil snart kunne stille inn Windows

Nye kompakte Surface-enheter

Et siste farvel til Skype

Slanke gaming-maskiner fra Acer

Trumps tollkrig får konsekvenser: Første teknologiprodusent fjerner produkter fra det amerikanske markedet

Chromebooks i massevis

Apple maksimerer Mac Studio

Apple oppgraderer Macbook Air igjen

Denne bærbare datamaskinen har en sammenleggbar 18,1-tommers skjerm

Nordens billigste 5G-router

Velduftende mus fra Asus

Går prosessorutviklingen bakover?

Lyd & Bilde