Kameraet har fått en ny 20,3 megapiksler CMOS bildebrikke i APS-C format, 7 bilder per sekund i serieopptak, og 1080p HD-video.
Den praktiske iFn-funksjonen, en knapp på objektivet som gir deg kjapp tilgang til primærinnstillinger, er utvidet med flere muligheter. Og man kan bestemme hvilke funksjoner man vil ha tilgang til.
Kameraet skyter 8 bilder i serie i råfilformat, og 11 når man velger jpeg, og autofokusen virker kjapp og presis. Om den er raskere enn Olympus nye AF på blant andre PEN E-P3, gjenstår å se.
Samsung skal få NX200 i butikkene i oktober, og kameraet vil koste 6.800 kroner, med en 18-55mm zoom. I løpet av vinteren kommer flere nye objektiver til NX-serien, 18-200mm, 16mm, 60mm makro og en 85mm med lysstyrke f1.4.
Les videre med LB+
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!
Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!
LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-
Tilgang til ALT LB+ innhold
LB+ total 12 måneder
Tilgang til ALT innhold i 12 måneder
- Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
- L&B TechCast – en podcast av L&B
- Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
- Deaktiver annonser
- L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!