TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Få full tilgang LB+ Total 1 uke - Stoppes automatisk!

Nyhet

Canon slipper ny speilrefleks

Av / 28.08.19 - 06:30
Canon slipper ny speilrefleks

Mens mange trodde at det snart var slutt for speilreflekskameraene, smeller Canon til med et skvett nytt kamera.

Det kommende EOS 90D erstatter det aldrende 80D, og er en kraftig oppdatering på flere områder. Kameraet skyter lett bildeserier på 10 bilder per sekund med autofokus – eller 11 bilder per sekund når man bruker skjermen, istedet for den optiske søkeren.

Canon slipper ny speilrefleks 5

Med en en ny 32,5 megapiksel CMOS-bildebrikke i APS-C-format, bør oppløsningen være tilfredsstillende for de mange som ønsker god detaljskarphet. Formatet gir litt ekstra brennvidde med en beskjæringsfaktor på 1,6 x. Som gir en 70-200mm en effektiv brennvidde på 112-320mm. Det er noe naturfotografer vet å sette pris på.

De vil også like at EOS 90D er værtettet og har feks. Canons Digital Lens Optimizer og diffraksjonskorrigering, som gjør korrigering i bildebehandlingen enklere.

Annonse

Kameraet har også et 220.000-piksler RGB+IR lysmålingssensor, med flimmergjenkjenning for bedre ansiktsgjenkjenning. og større kontroll på eksponering.

Canon slipper ny speilrefleks 6

Kameraets buffer takler opptil 58 jpeg-bilder i full størrelse eller 25 råbilder på serieopptak, og batteritiden er oppgitt til 1300 eksponeringer (CIPA).

Dual Pixel fokus fungerer både i 1080 HD og på 4K-video, og kameraet har både mikrofoninngang og utgang for hodetelefoner.

EOS 90D er tilgjengelig i september, til 13500 kr, eller 14500 kr med en 18-55mm zoom, og 17600 kr med en 18-135mm zoom

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Nytt design og bedre funksjonalitet

Fujifilm om GFX100RF og kommende kameraer

Nikons billigste fullformatkamera er endelig oppdatert

Kompakt systemkamera for video

Verdenspremiere

Mekanisk instantkamera

Sony frir til naturfotografene

Unikt kamera fra Sigma

Avansert flaggskip i krympet format

Canon lanserer kamera for videokreatører

Følger motivet med smart sporing

Nikons første RED-kameraer

Lyd & Bilde