Flyvende droner er så 2015, nå skal det være undervannsdroner. Det mener hvertfall Chasing-Inn0vation som står bak Gladius Mini.
Den gule undervannsdronen Gladius Mini, filmer 4K og har innebygde LED-lamper på 1200 Lumen som lyser opp under vann. Batteriet skal rekke til to timers bruk, og den kan dykke helt ned til 100 meter.
Livestreaming

Den styres med en trådløs håndkontroll, og man kan strømme livevideo til mobilen eller et nettbrett.
Chasing-Innovation forelår at Gladius Mini kan brukes til mer enn bare lekende undervannsvideoer, så som å inspisere båtskrog, brygger, fiskebestanden eller havbunnen. Bruksområdene er mange.

Gladius Mini er cirka 40cm lang og veier 2,5 kg. Blant tilbehøret finnes det en skreddersydd ryggsekk, med plass dronen og tilbehøret.

Wifi-basestasjon
Fem propeller skal sørger for smidig manøvrering under vann, og smart programvare med AI-teknikk skal sørge for presisjon. Den har også automatisk dybdejustering, slik at den kan holde en stabil dybde, og dronen kan låses den i en bestemt vinkel innenfor ± 45 grader.
Gladius Mini kobles til en flytende WiFi-basestasjon på overflaten med en kabel, og så mange som tre brukere kan koble seg til trådløst og følge med på livestreamen.
Gladius Mini er i salg nå til 15.995 kr.

Les videre med LB+
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!
Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!
LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-
Tilgang til ALT LB+ innhold
LB+ total 12 måneder
Tilgang til ALT innhold i 12 måneder
- Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
- L&B TechCast – en podcast av L&B
- Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
- Deaktiver annonser
- L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!