TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Mobiltelefon fra Pepsi Cola

Se det første lekkede bildet her.

Av / 28.10.15 - 08:56
Mobiltelefon fra Pepsi Cola

Nei, det er ikke 1. april. Det er ikke engang vår. Amerikanske Pepsi har utviklet en smartmobil, Pepsi P1, som kun kommer på markedet i Kina. Det bekreftet selskapet i går.

“Vi er glade for å kunne meddele at Pepsi for øyeblikket samarbeider med en lisenspartner for å kunne lansere en rekke produkter, blant annet mobiltelefoner og tilbehør, på markedet i Kina i løpet av de kommende månedene,” sa Pepsi i en pressemelding.

Ytterligere offisiell information har Pepsi ikke avslørt, men en lekkasje brakt videre av Mobipicker.com avslører at den kommende Pepsi-mobilen blir i mellomklassen med en stor 5,5” skjerm i Full HD, 1,7 GHz prosessor, 2 GB RAM og 16 GB innebygd lagringsplass. Kameraet får 13 MP, og mobilen kommer til å kjøre Android Lollipop version 5.1. Prisen på det kinesiske markedet kommer til å svare til rundt 2.000 norske kroner.

Bildet under publisert hos Mobipicker.com ble opprinnelig lekket på en “Pepsi Phone”-side på Weibo, det kinesiske svaret på Facebook, men den gjeldende siden er ikke lenger tilgjengelig.

Foto: Weibo via Mobipicker.com
Foto: Weibo via Mobipicker.com

Annonse
(f. 1973): Sjefredaktør L&B Home. Peter har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2012. Han har vært aktiv som tech-journalist for tallrike medier siden 1998, blant annet som sjefredaktør for gadgetmagasinet GEAR og som journalist for magasinene PC World og Privat Computer. Peter skriver om smartmobiler og andre bærbare enheter samt om teknologisk innovasjon, inkludert 5G, elektrisk mobilitet og smarte hjem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Nye barnesperrer i iOS 27: Derfor virker de kanskje ikke for deg

iOS 27 slippes i dag: Derfor bør du oppgradere

Så mye bommet ryktene om iPhone 18 Pro og den brettbare iPhonen

Apples brettbare mobil koster nesten det dobbelte av en iPhone 18 Pro

Nye Apple Watch måler helsen kontinuerlig

Nå kan du trygt velge den minste iPhone Pro

Klar for snø og løyper: Huawei presenterer Watch GT 7

Meta stopper snikfilming med smartbriller

Den billigste Galaxy S26 får Samsungs nye programvare før de dyre modellene

Nothing OS 5.0 er her, men tre mobiler blir uten

Samsung Galaxy S27 og S27+ får Exynos 2700-brikken i store deler av verden

Samsung viser ny Galaxy-modell 27. august

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.