TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Trådløs reisehøyttaler lover kraftig lyd i alle retninger

Philips BT6000 er vannbeskyttet og batteridrevet.

Trådløs reisehøyttaler lover kraftig lyd i alle retninger

Tross reisevennlig mål, lover Philips oss kraftig lyd fra den trådløse og Bluetooth-høyttaleren BT6000. Dette takket være doble høyttalerelementer og to passive radiatorer på begge sider av det sylinderformede kabinettet.

Et høyttalerelement og en passiv radiator sitter på hver side av høyttaleren.
Et høyttalerelement og en passiv radiator sitter på hver side av høyttaleren.

Musikksignalet prosesseres digitalt for å gi best mulig lyd ut av den lille høyttaleren, og lyden skal være lik i alle retninger. Det betyr at flere kan sitte rundt et bord med høyttaleren på midten, og alle vil oppleve samme lyd. Eller sitt ute – høyttaleren er nemlig vannavvisende og tåler regnevær.

Philips BT6000 tåler regnevær.
Philips BT6000 tåler regnevær.

Trådløs tilkobling skjer med NFC, slik at du bare fører mobiltelefonen inntil høyttaleren for å koble de to sammen (støttes ikke av dagens iPhone-modeller). Høyttaleren overtar som mikrofon og høyttaler ved telefonoppringninger.

Ønsker du å koble til et lydprodukt som ikke har Bluetooth, bruker du analoginngangen av typen 3,5 mm minijack.

Velg mellom fargene hvit, blå, rød og «gun metal».

Annonse

BT6000 er i salg nå, og koster 999 kroner.

(f. 1978): Journalist. Gråbein har aldri hatt noen heltidsjobb før Lyd & Bilde. Her har han til gjengjeld vært nesten halvparten av sitt liv, helt siden han i 2001 sendte jobbsøknaden til feil adresse (han ville opprinnelig til et innspillingsstudio ved samme navn). Gråbeins ekspertise er hovedsakelig innenfor hi-fi, hodetelefoner og hjemmekino, men det hender han glimter til med andre kvaliteter.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Triangle: Stor bass i retrodrakt

Dette beistet av et basselement tåler opptil 6000 watt!

JBL gjenoppliver en klassiker

Naims nye luksuslydplanke får en utopisk prislapp

Mer kompakt utgave av flaggskipet Linn 360

Apple utfordrer Sonos med trådløs surroundlyd

Engelske Harbeth går nye veier

Premiere for det første serieproduserte paret Jones and Cerreta

Thunder & Lightning med JBL

Billige lydplanker med Dolby Atmos

Bærbar høyttaler som spiller i 40 timer

Klipsch Rebellion gjenoppstår

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.