Bortsett fra Canon og Nikons speilreflekser, er det ingen andre kamerasystemer som har så stort utvalg av opitkk, som Panasonic og Olympus micro Four Thirds-system. Antallet objektiver har for lengst passert 60, og nå kommer enda et.
Leica DG Summilux 15mm f1.7 ASPH, dekker bildevinkel tilsvarende 30mm på småbildeformat – også kalt fullformat, og er en kompakt og lyssterk vidvinkel. Som dekker området mellom 28 og 35mm.
Objektivet har både fokus- og blenderring, og bruker 9 linseelementer fordelt på 7 grupper, hvor av tre av elementene er asfæriske for å dempe sfæriske avvik og fortegning.
Som man kan se av bildet, er nærgrensen 20 cm, og objektivet har fokusbryter på siden. Men ikke innebygget bildestabilisator.
Panasonic sier at autofokusen er tilpasset Lumix G-kamerer med opp til 240 fps hastighet, og objektivet kan leveres i sølv eller sort, som kitobjektiv sammen med Panasonics lille juvel: Lumix GM1.
Pris og tilgjengelighet er ikke kjent
Les videre med LB+
Full tilgang 1 uke uten bindingstid!
Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!
LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-
Tilgang til ALT LB+ innhold
LB+ total 12 måneder
Tilgang til ALT innhold i 12 måneder
- Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
- L&B TechCast – en podcast av L&B
- Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
- Deaktiver annonser
- L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!