TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Få full tilgang LB+ Total 1 uke - Stoppes automatisk!

Nyhet

Motorola feirer 100 millioner Moto’er

Fire kameraer, 6,4" skjerm og to dages batteritid ligner oppskriften på en dagligdags mobil som klarer det meste.

Av / 11.02.20 - 12:54
Motorola feirer 100 millioner Moto’er

Motorola feirer salget av 100 millioner Moto G-smarttelefoner på verdensbasis med lanseringen av en mobil, som nok vil legge litt ekstra i salgstallene.

Den nye Moto G8 Power er utstyrt med et batteri på hele 5.000 mAh, som skulle sikre to dagers reell brukstid. Det er fire kameraer: Et hovedkamera på 16 MP, en vidvinkellinse, et zoomkamera samt en makrolinse. Og selvfølgelig et selfie-kamera med Quad Pixel-teknologi.

Moto G8 Power er laget for å gi yndlingsinnholdet ditt nytt liv med sine kraftige dual stereo-høyttalere drevet av intelligent Dolby Audio for en krystallklar lydopplevelse, skriver Motorola i en pressemelding. Dine yndlingsfilmer, serier og spill vil også se svært bra ut på den imponerende 6,4 tommers Max Vision-skjermen, forsikrer mobilprodusenten.

Prosessoren er en Snapdragon 665 octa-core med 4 GB RAM og 64 GB lagring. Ikke overveldende – vi er tross alt i økonomiklassen – men sikkert nok til det meste. Skjermoppløsningen er det ikke sagt noe om enda.

Tilgjengelighet og pris

Norsk pris og lansering er foreløpig ikke kjent. Men går man ut i fra den forrige modellen kan man forvente pris på rundt 2.300 kroner.

Annonse
(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Samsung lanserer (endelig) ultratynne Galaxy S25 Edge

Slik blir Desktop Mode i Android

Slik blir det nye utseendet til Android

Sier de kinesiske mobilprodusentene farvel til Google?

Apple får ikke monopol på kjøp

Samsung Galaxy S25 Edge: Nå kjenner vi alle spesifikasjonene

Stor lekkasje avslører Sony Xperia 1 VII før tiden

Energimerke for mobiltelefoner

One UI 7 tidligere enn forventet

Google presenterer Android 16 den 13. mai

CMF Phone 2 Pro lansert

Årets Motorola-modeller er her

Lyd & Bilde