TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Årets beste tilbud - 4 uker kun 4 kr
Kjøp

Nyhet

Leica Q3 Monochrom lansert

Kameraet som bare tar sorthvittbilder.

Av / 20.11.25 - 15:01
Leica Q3 Monochrom lansert

Så kom det endelig. Leica Q3 Monochrom er rett og slett en sorthvitt-versjon av Q3, strippet for fargefilter og lavpassfilter, for enda skarpere detaljnivå, og altså utelukkende i sorthvitt.

Les også TEST: Leica M10 Monochrom Før fargefilm fantes bare sorthvitt-film. Her er den digitale utgaven som ikke tar fargebilder.

Det er slett ikke det første rene sorthvitt-kameraet fra Leica. Tidligere har både Q-serien og M-serien fått rene sorthvitt-versjoner, i tillegg til de som har fargefilter og følgelig tar fargebilder også.

Les også Nyhet: Leica Q3 med ny bildebrikke Leica Q3 får 60 Mp og 8K-video

For å markere at dette er en monokrom versjon, er den røde Leica-logoen fjernet, og alle markeringene i farger er grå eller hvite på Q3 Monochrom.

Leica Q3 Monochrom lansert 1
Foto: Leica

Som ellers er det samme kameraet som et Q3, med den samme ekstremt skarpe 28mm f1.7 Asph, som vi kjenner fra testene.

Kameraet er i salg i Leica-butikker og på nett, priset til 83.000 kroner, uten ekstrautstyret.

Annonse
Leica Q3 Monochrom lansert 2
Foto: Leica

Samtidig med Q3 Monochrom, lanseres et håndgrep – HG-DC 1, i monokrom, som som lader batteriet når det står på en ladeplate. Et rødfilter som forsterker kontrast, er også lansert, det samme gjelder en flettet skulderrem i sort eller brunt skinn, og en rund tekstilrem i fire farger.

14696_Leica_Carrying-Strap_flat-braided_rayon_with_leather_black_LoRes 19697_Leica_handgrip_with_pad_HG-DC1_Monochrom_LoRes Leica_Q3_Monochrom_Inspire_HiRes_06 Leica_Q3_Monochrom_Inspire_HiRes_01
<
>
Foto: Leica
Les også TEST: Leica Q3 43 Leica Q3 43 oser av kvalitet og gir deg fantastisk bildekvalitet, men det koster.
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

TILBUD

"Årets beste" tilbud - 4 uker 4,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
4 kr/md
Kun 164 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Forkledd reportasjekamera

Lander i hånden din

Skarpere bilder og høyere skuddtakt

Nytt budsjettkamera fra Fujifilm

Endelig har Leica gjort det

Bringer deg enda nærmere

GoPro MAX2: 8K hele veien rundt

Actionkamera mindre enn en fyrstikkeske

Kompakt og lett telezoom

Bedre budsjettdrone

Nikon-kamera med RED-teknologi

Hendig hybridkamera for video

Lyd & Bilde