Pro-Ject Debut Reference 10 lansert

Håndlaget referansespiller.

Pro-Ject Debut Reference 10 lansert 4

Foto: Pro-Ject

Den nye Pro-Ject Debut Reference 10 er flaggskipet i Debut-serien. Håndlaget og med en ny arm, ny subtallerken, ny tallerken, og balanserte utganger med mini-XLR.

Debut Reference 10 legger seg i et sjikt med tøff konkurranse. Både fra Pro-Ject selv, men også fra Technics, Rega og Dual.

Les også TEST: Pro-Ject Debut PRO platespiller Pro-Ject Debut Pro markerer selskapets 30-årsjubileum med stil og finesse.

Men Pro-Ject mener at Debut Reference 10 skal være en ny referanse i klassen, og en ny 10-tommers arm i karbonfiber og aluminium, er blant grepene som skal sørge for at det skjer.

Foto: Pro-Ject

En ny tallerken i matt akryl hviler på en ny subtallerken i aluminium, og flere av delene i aluminium, er formet med en diamantkutter for maksimal presisjon. Spilleren har høydejusterbare føtter i alu, med TPE-demping, armen har høydejustering og leveres med Pro-Jects Pick it PRO balanserte moving-magnet pickup. Derfor balanserte utganger med mini-XLR altså.

Foto: Pro-Ject

Den kan kobles til Pro-Jects balanserte phonotrinn, PhonoBox S3B, DS3B og TubeBox DS3B, og har den remdrevne spilleren har elektronisk hastighetskifter mellom 33 og 45 opm.

Les også TEST: Pro-Ject Tube Box DS3 B Den lille boksen henter mer musikk fra platene dine enn du trolig har hørt før.

Pro-Ject Debut Reference 10, som vil selges gjennom utvalgte forhandlere, er priset til 15.999 kroner, og den leveres med støvlokk i esken.

Foto: Pro-Ject

 

 

 

Les videre
Exit mobile version