Fyne Audio F701SP er en håndbygget spesialutgave

Den kompakte Fyne Audio F701SP henter teknologi fra selskapets high-end-serie.

Fyne Audio F701SP er en håndbygget spesialutgave 3

(Foto: Fyne Audio)

Fyne Audio F701SP er en spesialversjon av kompakthøyttaleren F701. F701SP er håndbygget i Skottland og utviklet med komponenter og teknologi hentet direkte fra FYNEs flaggskipserie, F1.

Bass/mellomtone-enheten i F701SP er den såkalte IsoFlare 8-tommers-enheten. Den er hentet direkte fra F.1-8-modellen.

Les også Nyhet: Fyne Audio F1-8S er ny lillebror i toppklassen Fyne Audio F1-8S er verken liten eller billig, men den er likevel rimeligere og mer interiørvennlig enn sine større søsken.

IsoFlare er Fynes versjon av den klassiske koaksialenheten, der diskanthøyttaleren er bygget inn i midten av basselementet. Membranen er laget av multifiberpapir, og det krøllete kantopphenget er utformet for å redusere forvrengningen dramatisk. I midten sitter diskanthøyttaleren med 25 mm magnesiumkonus og kompresjonsspredningslinse.

Terminalerne er fra WBT. (Foto: Fyne Audio)

Fynes lover at den koaksiale IsoFlare-enheten gir en mer naturlig og sammenhengende spredning av lyden uten de faseproblemene som følger med å ha to separate enheter.

Kabinettet i formstøpt kryssfinér har avrundede sider, og på innsiden er det gjort akustiske optimaliseringer uten parallelle overflater. Bassrefleksporten er plassert nederst og er utstyrt med Fynes’ patenterte BassTrax LF-spredningslinse.

 

Fyne har patentert den spesielle bassspredningslinsen i bunnen. (Foto: Fyne Audio)

Delefilteret er utstyrt med ClarityCap-kondensatorer og intern kabling fra Neotech.

Tilgjengelighet og pris

Fyne Audio F701SP er tilgjengelig i høyglanslakkert valnøtt, svart pianolakk, hvit pianolakk og naturlig valnøtt. Prisen er 59 990 DKK for et par, som tilsvarer rundt 95.000 norske kroner.

Les videre
Exit mobile version