High-end 2025: Mark Levinson fornyer seg

Og vi har prisene.

High-end 2025: Mark Levinson fornyer seg 6

Foto: Mark Levinson

Som et av de sterkeste merkevarenavnene i high-end, venter man at Mark Levinson nå og da slipper nye produkter. De siste årene har det ikke skjedd så ofte, uvisst av hvilken grunn, men nå ser det ut som de er tilbake på sporet.

Med den nye 600-serien, skal Mark Levinson bevise at over 50 år i bransjen, slett ikke er noen tilfeldighet.

Foto: Mark Levinson

Først ut er forforsterkeren № 626 som er huben i 600-systemet. Det er hvertfall den som er den første forforsterkeren i den nye 600-serien, og № 626 som er bygget opp som en symmetrisk dual mono forforsterker, har seks digitale innganger og en DAC på innsiden som jobber med 32 bit/384 KHz PCM, og DSD.

Den analoge delen av № 626 står blant annet av en dedikert hodetelefonforsterker som kjører i klasse A, og en platespillerinngang i klasse A, for både MM-og MC-pickup.

No626. Foto: Mark Levinson

Man kan velge mellom to forsterkerløsninger til 626, № 632, eller № 631.

De er begge er bygget opp med den samme teknologien på innsiden, men der № 632 er en stereo effektforsterker med to symmetriske monokretser på innsiden, er den vertikale № 631 en ren mono effektforsterker.

Foto: Mark Levinson

Foreløpig finnes det lite data på de nye forsterkerne, for eksempel vet vi ikke sikkert hvor mye effekt 632 og 631 leverer, men vi vet at det finnes en High Bias-innstilling som gjør det mulig å switche mellom klasse A og klasse AB på forsterkerne.

Foto: Mark Levinson

Men prisene har vi.

Forforsterkeren 626 er priset til 28.000 €, effektforsterkeren 632 til 34.000 €, og mono effektforsterkeren 631 til 44.000 € stykket.

Foto: Mark Levinson

600-serien blir tilgjengelig i løpet av fjerde kvartal 2025, hos utvalgte forhandlerne.

Les også : Mark Levinson No 532H Glem det unnselige ytret. Under det mattsorte kabinettet bor et lite kraftverk som kan hjelpestarte en 747 alene.
Les videre
Exit mobile version