Sudio K2 er billige, og det merkes
Sudio K2

Generisk budsjettalternativ

De billige hodetelefonene Sudio K2 byr på bra komfort og imponerende batteritid, men lydkvaliteten og talekvaliteten skuffer.

Sudi K2

(Foto: Sudio)

Sudio K2 er testens rimeligste hodetelefoner. For 799 kroner får du over-ear hodetelefoner med aktiv støydemping, enkle berøringskontroller og en imponerende batteritid på inntil 60 timer uten. Hodetelefonene har ingen app, så du må klare deg med fabrikkinnstillingene.

Sudio K2 gir behagelig passform og aktiv støydemping, men lydkvaliteten er begrenset. (Foto: Sudio)

Designen er enkel og anonym i sort utførelse. K2 sitter behagelig på ørene med myke puter som omslutter ørene godt. De er relativt lette og sitter tilstrekkelig fast ved bevegelse. Betjeningen skjer via en kombinasjon av én fysisk knapp og berøringspanel på høyre øreklokke. Avspilling, volum og telefonsamtaler kan styres med berøring, men reaksjonen er treg og lite intuitiv. Heldigvis brukes den fysiske knappen til å slå støydemping av og på.

Les også TEST: Sudio K1 Kidz Sudio K1 Kidz koster lite, men skiller seg ut med en imponerende batteritid på hele 60 timer. Er det nok til å veie opp for andre svakheter?

Støydempingen fjerner lavfrekvent støy utenfra, som hjelper på pendlertoget eller flyreisen. Den er ikke like effektiv mot mellom- og høyfrekvente lyder, men takler vindstøy rimelig bra uten at det skaper problemer gjennom mikrofonene.

(Foto: Sudio)

Lyden av Sudio K2

Lyden har best dynamikk med støydempingen avslått. Men K2 låter ganske mørkt. Det er bra energi i bassen, men denne maskerer for nedre mellomtoneområde, så stemmer ikke kommer godt nok ut. Luftige stemmer som Aurora skinner ikke nok. Med støydempingen på er lyden faktisk bedre balansert, men det låter for kjedelig.

Akustiske instrumenter som strykere og klaverer låter for innestengt, og lydbildet åpner seg aldri helt. Alt låter komprimert og flatt, uten den romfølelsen og separasjonen mellom instrumenter som kjennetegner bedre hodetelefoner.

Talekvaliteten er dessverre også svak. En overivrig støyreduksjon svelger ofte det første ordet i en setning, og talekvaliteten er heller ikke klar nok. Samtaler gjennom K2 er i en nødløsning.

(Foto: Sudio)
Les videre
Exit mobile version