OnePlus 15 lanseres 13. november

Etterlengtet flaggskip med ny Snapdragon, KI-funksjoner og bildeforbedringsteknologi.

OnePlus 15 lanseres 13. november 1

Foto: OnePlus

Det er alltid spennende når det kommer en ny toppmodell fra OnePlus, da de som regel er veldig tidlig ute med den nyeste teknologien. Noe som også ofte fører til toppkarakter i våre tester. Vanligvis pleier de å dukke opp i januar, men nå avslører mobilprodusenten at OnePlus 15 kommer allerede i midten av november.

På innsiden finner vi som forventet den nye Snapdragon 8 Elite Gen 5, som forventes å gi uovertruffen ytelse, spesielt når det gjelder KI-egenskaper. Den kommer også med superraskt LPDDR5X Ultra+ minne på opptil 16 gigabyte.

Les også TEST: Oneplus 13 Det er ikke ofte vi har vanskelig for å finne noe å klage over på en mobil.

Modellen er allerede lansert i Kina, og hvis den europeiske modellen har de samme spesifikasjonene, kan det hende vi finner flere nyheter enn det lille som sto i den offisielle pressemeldingen. Skjermen har fått opptil 165 Hz oppdateringsfrekvens, og lysstyrken har økt til 1800 nits. Hyggelig nok har batteriet også økt til hele 7300 mAh kapasitet og fått raskere lading.

Les også Nyhet: Oneplus dropper Hasselblad-teknologien i kameraet Utvikler sin egen bildebehandlingsmotor for høyere detaljnivå og mer naturlige bilder.

Det er et nytt kamerasystem med samme oppløsning, men med nye sensorer. Og som vi tidligere har rapportert, har de droppet Hasselblad og i stedet innført sin egen bildebehandling. Hvis du likte Hasselblad-teknologien, kan du fortsatt finne denne i Oppo Find X9.

For å få enda bedre bilder lanserer de DetailMax Engine som etterbehandler bildene du tar. Ultraclear-modusen bruker for eksempel flere 12Mp-bilder sammen med et 50Mp-bilde for å få bedre skarphet. For motiver i rask bevegelse bruker Clear Burst 10 bilder i sekundet med dobbel eksponering, slik at du kan få et skarpt bilde ved å fryse bevegelsen. Det finnes også en forbedret nattmodus som skal gjøre bildet lysere uten å introdusere støy.

Les også Nyhet: Flaggskipet Oppo Find X9 lanseres i Norge Med imponerende Hasselblad-kameraer og et rekordstort batteri.

Oneplus 15 bruker OxygenOS 16, som har enda flere KI-funksjoner. De nye funksjonene inkluderer smartere språkverktøy, dypere integrasjon med Googles Gemini AI og forbedret bildebehandling.

Mobilen er tilgjengelig i tre farger. Infinite Black med matt glass, Sand Storm i ekstra slitesterk kompositt og Ultra Violet som bruker et optisk belegg i to lag som endrer farge avhengig av lyset.

Les videre
Exit mobile version