Leica Q3 Monochrom

Leica Q3 Monochrom lansert

Kameraet som bare tar sorthvittbilder.

Leica Q3 Monochrom lansert 7

Foto: Leica

Så kom det endelig. Leica Q3 Monochrom er rett og slett en sorthvitt-versjon av Q3, strippet for fargefilter og lavpassfilter, for enda skarpere detaljnivå, og altså utelukkende i sorthvitt.

Les også TEST: Leica M10 Monochrom Før fargefilm fantes bare sorthvitt-film. Her er den digitale utgaven som ikke tar fargebilder.

Det er slett ikke det første rene sorthvitt-kameraet fra Leica. Tidligere har både Q-serien og M-serien fått rene sorthvitt-versjoner, i tillegg til de som har fargefilter og følgelig tar fargebilder også.

Les også Nyhet: Leica Q3 med ny bildebrikke Leica Q3 får 60 Mp og 8K-video

For å markere at dette er en monokrom versjon, er den røde Leica-logoen fjernet, og alle markeringene i farger er grå eller hvite på Q3 Monochrom.

Foto: Leica

Som ellers er det samme kameraet som et Q3, med den samme ekstremt skarpe 28mm f1.7 Asph, som vi kjenner fra testene.

Kameraet er i salg i Leica-butikker og på nett, priset til 83.000 kroner, uten ekstrautstyret.

Foto: Leica

Samtidig med Q3 Monochrom, lanseres et håndgrep – HG-DC 1, i monokrom, som som lader batteriet når det står på en ladeplate. Et rødfilter som forsterker kontrast, er også lansert, det samme gjelder en flettet skulderrem i sort eller brunt skinn, og en rund tekstilrem i fire farger.

Les også TEST: Leica Q3 43 Leica Q3 43 oser av kvalitet og gir deg fantastisk bildekvalitet, men det koster.
Les videre
Exit mobile version